logo
logo
logo
logo

PODHALEM, SPISZEM, ORAWĄ – RAJD ROWEROWY
Opublikowano: 29 czerwca 2015

13 czerwca w Parku Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy rozpoczął się przejazd rowerowy pod hasłem: „Poznaj atrakcje turystyczne Podhala, Spisza i Orawy” zorganizowany przez trzy partnerskie lokalne grupy działania: Podhalańską Lokalną Grupę Działania, Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy  oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.

Przejazd rowerowy był skierowany do wszystkich, którzy kochają rowery, aktywny wypoczynek i świeże powietrze.  Bezpośrednio po przekazaniu ważnych informacji organizacyjnych dotyczących bezpieczeństwa przejazdu i trasy przejazdu  30–stu rowerzystów wyruszyło na rekreacyjny przejazd. 

Podczas przejazdu przez malownicze obszary Podhala, Spisza i Orawy uczestnicy oprócz przepięknie roztaczających się  krajobrazów górskich mogli podziwiać cenne zabytki i budownictwo charakterystyczne dla poszczególnych obszarów tj. dzwonnice, kościoły czy  kapliczki przydrożne. Gdy wszyscy uczestnicy bezpiecznie dojechali do celu czyli do Muzeum- Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy ukończenia przejazdu rowerowego oraz wydany w ramach projektu współpracy folder zawierający opis atrakcyjnych miejsc Podhala, Spisza i Orawy. 

Po uroczystym wręczeniu upominków w amfiteatrze na terenie Muzeum  strudzeni rowerzyści zostali zaproszeni na  gorący posiłek do Restauracji „Babiogórska”.  Tam też odbyła się konferencja podsumowująca projekt„Podhalem, Spiszem, Orawą – atrakcje turystyczne polskich górali”, który został dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, Oś 4 LEADER, Działanie: „Wdrażanie projektów współpracy”. W ramach realizacji tego projektu na obszarach partnerskich zostały również rozmieszczone zestawy architektury turystycznej oraz mapy obszarów z atrakcyjnymi miejscami dla turystów odwiedzających Podhale, Spisz i Orawę, co z pewnością pomoże turystom lepiej zorientować się w terenie oraz zachęci ich do odwiedzenia ciekawych miejsc.  

Projekt ten  pozytywnie wpłynął na podniesienie atrakcyjności oferty turystycznej oraz na rozwój i promocję turystyki oraz przedsiębiorczości regionów partnerskich Podhala, Spisza i Orawy.

Udostępnij ten post:

Liczba wyświetleń wpisu: 36

Zaproszenie na Walne Zebranie...
Opublikowano: 17 maja 2022

Z A P R O S Z E N I E na Walne Zebranie Członków...

BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ NAUTRY!!...
Opublikowano: 16 maja 2022

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców i dzieci "BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ NATURY" organizowanych przez Stowarzyszenie...

INFORMACJA O PLANOWANEJ OPERAC...
Opublikowano: 4 maja 2022

W związku z opublikowaniem w dniu 28.03.2022 r. roku na stronie internetowej Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania informacji nr...

02.05.2022r. – BIURO NIE...
Opublikowano: 1 maja 2022

Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniu 02.05.2022 r. biuro LGD będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu w innych dniach w...