logo
logo
logo
logo

Zaproszenie do udziału w projekcie „Muzyka Łączy Regiony”
Opublikowano: 16 czerwca 2013

Zaproszenie do udziału w projekcie

 „Muzyka Łączy Regiony”

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru LSR, w tym grupy śpiewacze, chóry, wokalistów związanych z muzyką ludową, folkową lub biesiadną oraz lokalnych liderów promujący kulturę w regionie do wzięcia udziału w projekcie.

 

Projekt będzie realizowany w okresie od czerwca do sierpnia 2013 r. W ramach projektu zostanie wydany śpiewnik. W lipcu i sierpniu zostaną przeprowadzone trzy wydarzenia promocyjno-kulturalne na terenie każdej z partnerskich LGD.

·        6-7 lipca 2013 r. W Poroninie na terenie Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania odbędzie się wydarzenie kulturalne. Grupy śpiewacze trzech partnerskich LGD spotkają się po raz pierwszy. Celem spotkania będzie wymiana kulturowa. Grupy śpiewacze będą  wzajemnie uczyć się pieśni partnerskich LGD i przygotowywać do występu podczas Festiwalu Pieśni Biesiadnych. Drugiego dnia wystąpią gościnnie podczas organizowanego w Chochołowie przeglądu muzyki pn: „Śpiewanie i granie pod chochołowską strzechą”

·        11 sierpnia 2013 r. w Pilchowicach na terenie Fundacji LGD „Spichlerz Górnego Śląska” odbędzie się  Festiwal Pieśni Biesiadnych. Grupy śpiewacze partnerskich LGD zaprezentują pieśni z repertuarów innych regionów (tj. reprezentanci Podhala wystąpią w repertuarze piosenek śląskich, reprezentanci Śląska w repertuarze opolskim oraz uczestnicy z Opolszczyzny w repertuarze góralskim). Imprezę uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

·        17 sierpnia 2013r. w Krasiejowie na obszarze „Stowarzyszenie LGD Kraina Dinozaurów” odbędzie się regionalne karaoke. Materiały informacyjne w formie śpiewnika zostaną rozdane publiczności. Grupy śpiewacze z wszystkich partnerskich LGD będą aktywizować publiczność do uczestnictwa w nauce śpiewu piosenek zamieszczonych w materiałach.

 

Zachęcamy do  zgłoszenia chęci udziału w wydarzeniach poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia (dla grupy śpiewaczej lub lokalnego lidera promujących kulturę na swoim terenie). Zgłoszenia należy podpisać oraz dostarczyć do biura Fundacji do dnia 28 czerwca 2013 r. Fundacja pokrywa koszty przejazdu, wyżywienia i noclegu uczestników. Bardzo prosimy o dołączanie do zgłoszeń propozycji regionalnych pieśni biesiadnych do śpiewnika.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post:

Liczba wyświetleń wpisu: 229

Zapytanie ofertowe nr 5/2023/P...
Opublikowano: 30 maja 2023

W związku z realizacją projektu współpracy pn. „Podhale–Gorce–Pieniny–Spisz – rozwój oferty wspólnej turystyki rowerowej” w ramach...

Zaproszenie na Walne Zebranie...
Opublikowano: 29 maja 2023

Zarząd Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania zgodnie z § 14 Statutu Stowarzyszenia zaprasza na sprawozdawczo-wyborcze Walne...

Wyniki postępowania 3/2023/PLG...
Opublikowano: 29 maja 2023

Wykaz ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 3/2023/PLGD: Część A 1. GB Firma Budowlan...

Konsultacje społeczne projektu...
Opublikowano: 22 maja 2023

Szanowni Państwo, Prezentujemy projekt LSR Podhalańskiej LGD na lata 2023-2029 do konsultacji społecznych. Będziemy wdzięczn...