Ważna informacja dla beneficjentów w związku z korona wirusem

Szanowni Państwo, chcąc uspokoić nieco liczne wątpliwości dotyczące realizacji projektów przez naszych beneficjentów (w szczególności przedsiębiorców) przekazujemy kilka istotnych informacji:

  1. Na ten moment z istniejących rozwiązań prawnych jest odroczenie terminów wynikających z wezwań oraz zapisy w umowach przyznania pomocy związane z siłą wyższą. MRiRW pracuje już nad zmianami przepisów i chce aby były częścią przygotowywanej przez rząd specustawy.
  2. Musimy poczekać jak sytuacja się będzie rozwijać, poczekać na pakiet rządowy dla przedsiębiorców i zmiany w naszych przepisach do PROW (np. zawieszenie działalności, odraczanie płatności i dopłata do wynagrodzeń pracowników). To będzie stosunkowo szybko, ale nie oczekujmy, że z dnia na dzień.
  3. Prosimy o cierpliwość i niepodejmowanie pochopnych decyzji związanych z rezygnacją lub zawieszaniem działalności gospodarczej objętej dofinansowaniem ze środków PROW – wstrzymanie się z decyzjami może mieć kluczowe znaczenie dla realizacji zobowiązań umowy przyznania pomocy objętej PROW 2014-2020.

Biuro Podhalańskiej LGD do odwołania w tym trudnym czasie również pracuje zdalnie (do odwołania):

Telefon kontaktowy: 533 746 624, w razie trudności z kontaktem telefonicznym zachęcamy do pisania maili na info@podhalanska.pl

Na naszej stronie zamieściliśmy także dane kontaktowe do pracowników Departamentu Funduszy Europejskich UMWM, w związku z pracą zdalną wprowadzoną także w UMWM i brakiem możliwości kontaktu osobistego i konsultacji bezpośrednich 

– ZOBACZ KOMUNIKAT DLA BENEFICJENTÓW