logo
logo
logo
logo

Równoj ku Górze
Opublikowano: 28 listopada 2022

Szanowni Państwo,

Na zakończenie roku jubileuszu obecności Świętego Jana Pawła II na Podhalu kiedy to wołał „Sursum Corda”, w to samo miejsce zakopiańskiego Kościoła przychodzi błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński z przesłaniem „Równoj ku Górze”. Bo wiara musi być żywa. A myśl i słowo wielkiego Prymasa daje szansę, by nas dzisiaj umocnić i zjednoczyć. Prymas zostawia nam receptę na następne lata, w postaci powrotu do rozważań Ślubów jasnogórskich.

10 grudnia o 18:00 w kościele św. Krzyża na scenie stanie 180-osobowy zespół łączący muzykę klasyczną z ludową – góralską: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, chór oraz soliści: Sylwia Banasik-Smulska i Emil Ławecki, a przede wszystkim górale z regionalnych zespołów śpiewaczych Podhala, kapela Krzysztofa Czecha i zespół Haniańczyków grających na trombitach. Wspaniałym uzupełnieniem będzie schola wyższego Seminarium Duchownego Ojców Paulinów.

Wszyscy razem wyśpiewają za Prymasem Tysiąclecia, że „Z gór widać bowiem lepiej i zawsze trzeba równać ku górze – nigdy w dół”. Na tym koncercie nie powinno zabraknąć żadnego Podhalańczyka!

O czym marzą ludzie w dzisiejszych trudnych, niespokojnych czasach, przepełnionych troską o codzienność i lękiem o przyszłość? Jaki prezent ucieszyłby ich najbardziej? Tęsknota za pełnią pokoju, dobra i piękna jest w nas wielka.

Na co dzień nie mamy okazji, by wziąć udział w wydarzeniu muzycznym i duchowym, które sprawi, że poczujemy się obdarowani w niezwykły sposób. Zapraszamy Wszystkich do wzięcia udało w tym pięknym wydarzeniu.

Zapraszamy!

Rejestracja biletów na stronie: http://www.rownajkugorze.pl

Adres Facebook: https://www.facebook.com/RownojKuGorze

 

 

Udostępnij ten post:

Liczba wyświetleń wpisu: 94

Warsztat refleksyjny 2023...
Opublikowano: 20 stycznia 2023

W ramach corocznej ewaluacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) na lata 2014-2020, Podhalańska LGD za...

Biuro nieczynne...
Opublikowano: 29 grudnia 2022

Szanowni Państwo, w dniach 30.12.2022 biuro będzie nieczynne. Do zobaczenia w Nowym Roku!  ...

Biuro nieczynne...
Opublikowano: 21 grudnia 2022

Szanowni Państwo, w dniach 22-23.12.2022 biuro będzie nieczynne.  ...

Nabór 2.2023 – Promowani...
Opublikowano: 20 grudnia 2022

Nabór nr 2/2023, opub...