logo
logo
logo
logo

Promocja obszaru PLGD podczas VIII Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie
Opublikowano: 10 lipca 2016

Forum Kobiet Aktywnych jest cyklicznym świętem kobiet aktywnych, miejscem spotkania i inspiracji. Forum promuje postawy kobiet kreatywnych, otwartych i energicznych, to cykliczne wydarzenie integrujące i aktywizujące środowiska aktywnych kobiet mieszkających na terenach wiejskich.

W dniach 1-2 lipca 2016 roku w Urszulinie odbyło się VIII Forum Kobiet Aktywnych organizowane przez Stowarzyszenie Bona Fides z Lublina we współpracy z Urzędem Gminy Urszulin. W tym roku na forum spotkało się  około 3000 kobiet w tym KOBIETY PODHALA.

Tematem przewodnim wydarzenia były „Tradycja i obyczaje, czyli powrót do korzeni” oraz „Różnorodność kultury wiejskiej w Polsce jako źródło rozwoju i tożsamości kobiet”.

Odpowiedzią na ten temat był występ Zespołu ZOCHYLINA z Boru, który pokazał śpiew, tańce i muzykę z wykonaniu borzańskiej młodzieży, pod kierownictwem członkini Stowarzyszenia KOBIETY PODHALA Ewy Kolbreckiej oraz Janusza Gaculaka. Występ był podkreśleniem, że kultura ludowa a w szczególności góralska ciągle się rozwija i młodzież się jej nie wstydzi, ale się nią chlubi.

Udział Stowarzyszenia KOBIETY PODHALA pozwolił na promocję dziedzictwa regionu Podhala w innych regionach Polski. Mamy także nadzieję  że zainspirował i wzmocnił kobiety z innych regionów w tym, aby nie przestawały kultywować rodzimych, tak różnorodnych i pięknych, jak kwiaty na polskich łąkach, tradycji, ale by również przekazywały je młodym pokoleniom.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia ze zdjęciami pani Marii Waliczek:

http://gbpbialydunajec.pl/wspolpraca-z-ngo/kobiety-podhala/522-pan-bog-zapali-w-piersi-gorala-niesamowit-watr-czyli-kobiety-podhala-na-viii-forum-kobiet-aktywnych-w-urszulinie.html

LOGA-szeroko

„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Uczestnictwo mieszkańców obszaru PLGD podczas VIII Forum Kobiet w Urszulinie  współfinansowane było częściowo ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Urszulin-ForumKobietAktywnych (16) Urszulin-ForumKobietAktywnych (15) Urszulin-ForumKobietAktywnych (13) Urszulin-ForumKobietAktywnych (11) Urszulin-ForumKobietAktywnych (12) Urszulin-ForumKobietAktywnych (9) Urszulin-ForumKobietAktywnych (1)

Udostępnij ten post:

Liczba wyświetleń wpisu: 56

Podpisanie umowy – wspar...
Opublikowano: 22 czerwca 2022

W dniu 21.06.2022 r. przedstawiciele naszej LGD Prezes Wojciech Styrczula oraz Wiceprezes Józefa Kolbrecka podpisali umowę na Wspa...

KONSULTACJE ZMIAN W LSR –...
Opublikowano: 9 czerwca 2022

Szanowni Państwo, w związku z zaistnieniem konieczności aktualizacji LSR w zakresie poddziałania 1.1.1. , Zarząd PLGD przygotow...

Zaproszenie na Walne Zebranie...
Opublikowano: 17 maja 2022

Z A P R O S Z E N I E na Walne Zebranie Członków...

BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ NAUTRY!!...
Opublikowano: 16 maja 2022

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców i dzieci "BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ NATURY" organizowanych przez Stowarzyszenie...