logo
logo
logo
logo

Jesteśmy na półmetku realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
Opublikowano: 24 października 2019

Podhalańska LGD jest już na półmetku realizacji strategii Rozwoju Lokalnego na obszare gmin Szaflary, Poronin, Kościelisko, Biały Dunajec, Czarny Dunajec

W latach 2016-2019 Podhalańska LGD przeprowadziła kilkanaście naborów wniosków w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego PROW na lata 2014-2020.

Umowy na realizację i dofinansowanie z Samorządem Województwa podpisano do tej pory na przeszło 50 różnych projektów.

Znaczna część została już zrealizowana i rozliczona! Wykorzystaliśmy już przeszło 5 mln zł.  Ponad połowa środków skierowana była na rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

16.10.2019 r. podczas uroczystej Małopolskiej Gali LGD w Krakowie, mieliśmy przyjemność odebrać z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki, list gratulacyjny od z podziękowaniem za dotychczasową działalność Podhalańskiej LGD, . To wydarzenie jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu jak bardzo potrzebne są Lokalne Grupy Działania w całej Polsce.
gala-191016MIS049-PLGD-tile

WIDOCZNE EFEKTY REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ

W terenie, coraz wyraźniej widać efekty projektów dofinasowanych za pośrednictwem Podhalańskiej LGD. Są to zarówno projekty wspierające podejmowanie nowych działalności jak i rozwój już istniejących oraz rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej i wszelkiego rodzaju lokalne inicjatywy, wydarzenia, imprezy, wydawnictwa realizowane przez lokalne stowarzyszenia.

Na co konkretnie?  To można zobaczyć na naszej stronie www w zakładce PROW 2014-2020 Realizacje

https://podhalanska.pl/prow-2014-2020-realizacje/rozwoj-przedsiebiorczosci/

https://podhalanska.pl/prow-2014-2020-realizacje/wzmocnienie-kapitalu-spolecznego/

https://podhalanska.pl/prow-2014-2020-realizacje/niekomercyjna-infrastruktura/

https://podhalanska.pl/operacja-wlasna-podhalanski-produkt-lokalny/

– przykłady niech będą dla was dawką inspiracji do inwestowania w ciekawe pomysły i być może złożenia własnego projektu.

OSTATNIA SZANSA NA DOFINANSOWANIA Z LGD w latach 2019 i 2010

Listopad 2019 r. niesie z sobą ostatnią szansę na uzyskanie dofinansowania na rozwój przedsiębiorczości – planowane nabory 29.11.2019 – 13.12.2019.

Z kolei Stowarzyszenia i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej chętne do realizacji ciekawych inicjatyw lokalnych w zakresie promocji, aktywizacji, zachowania dziedzictwa, będą miały szansę aplikować o dofinansowania na tego typu projekty w pierwszym kwartale 2020 roku. Szczegóły udostępnimy początkiem roku 2020.

Ogłoszenia tradycyjnie pojawią się w zakładce NABORY, ale także na tablicach w Urzędach Gmin, na stronach www urzędów gmin i na naszym facebooku.

Zapraszamy do kontaktu z biurem Podhalańskiej LGD

naglowek plgd

Udostępnij ten post:

Liczba wyświetleń wpisu: 132

......
Opublikowano: 29 września 2022

Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniu 030.09.2022 oraz 03.10.2022 r. biuro LGD z powodu szkolenia będzie nieczynne. Zapra...

PODHALAŃSKI CYKL WARSZTATOWY –...
Opublikowano: 5 września 2022

Dzisiaj zapraszamy do poznania sylwetek dwóch kolejnych prowadzących: Monika Stachowiec absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Pl...

Podhalański cykl warsztatowy &...
Opublikowano: 2 września 2022

W ramach warsztatów odbędą się dwa rodzaje warsztatów dziewiarskich. Prowadzącymi będą: Anna Nędza-Kubiniec Etnolog, hafciarka...

Podhalański cykl warsztatowy &...
Opublikowano: 31 sierpnia 2022

W kolejnej odsłonie sylwetek prowadzących przedstawiamy: Andrzej Bukowski - metaloplastyk z zamiłowania. Wykonuje głównie spink...